Marzymy o tym, by spełniać marzenia

Gdyby w fundacji „Mam Marzenie” była dobra wróżka, nie musiałaby uczyć się wielu zaklęć, wystarczyłoby jedno „wyzdrowiej”. Zdrowie jest bowiem największym pragnieniem wszystkich podopiecznych fundacji – dzieci, w których beztroski i niewinny świat nagle wtargnęła choroba.

Niestety, w szeregach naszej fundacji nie ma dobrej wróżki, nikt nie zna zaklęcia na pozbycie się nieuleczalnych chorób. Jest jednak sposób, by tę walkę ułatwić; bo chociaż choroba zabiera siły, zabiera możliwości, nie jest w stanie zniszczyć jednego – dziecięcych marzeń.

To właśnie pomoc w realizacji pragnień dzieci cierpiących na zagrażające ich życiu choroby jest ideą fundacji „Mam Marzenie”.

O czym marzą nasi podopieczni?

Sandra chciała zobaczyć Loro Park na Teneryfie. Czekała aż dwa lata na spełnienie swojego marzenia, a w tym czasie niestety choroba nie ustępowała. Na szczęście udało się zrealizować marzenie Sandry i odwiedziła Teneryfę – karmiła dzikie zwierzęta, bawiła się z wężami i uczyła papugi nowych słów. Inne dzieci z opolskiego oddziału fundacji także czekają na spełnienie swoich marzeń. Niektóre dzieci chciałyby, choć na chwilę przenieść się do magicznego świata, gdzie wiecznie trwa zabawa, a z twarzy nie znika uśmiech – czyli do Disneylandu. Inne marzą o podróży do Legolandu.

Pragnienia dzieci są przeróżne, niezmienne jest jedno – to one pozwalają na chwilę zapomnieć o chorobie, sprawiają, że oprócz bieli szpitalnych ścian i szarości smutnych dni, w życiu dzieci pojawiają się kolory radości. Wszystkich naszych marzycieli można poznać na stronie www.mammarzenie.org/opole

Na czym polega wolontariat w fundacji „Mam Marzenie”?

Wolontariusze z opolskiego oddziału fundacji nie poddają się i aktywnie działają w poszukiwaniu sponsorów na realizację kolejnych marzeń. Każde spełnione marzenie to pełen wdzięczności i szczęścia uśmiech chorego dziecka, który jest wystarczającą zapłatą za pracę w fundacji. Działalność fundacji opiera się wyłącznie na wolontariacie i nikt z członków „Mam Marzenie” nie otrzymuje wynagrodzenia. Poświęcamy bezinteresownie swój wolny czas podejmując różne działania w celu nagłośnienia działalności fundacji „Mam Marzenie” oraz pozyskania sponsorów na realizację marzeń.

Chcesz do nas dołączyć? Chcesz zostać wolontariuszem?

Zapraszamy! Szczegóły na stronie http://www.mammarzenie.org/wolontariat-oddzial/Opole Wolontariusz fundacji „Mam Marzenie” to osoba, która ma zapał i energię do działania, chęć tworzenia różnych rzeczy, poznawania nowych ludzi. Każdy wolontariusz robi to, do czego ma największe predyspozycje.

Chcesz zostać sponsorem lub w inny sposób pomóc w realizacji marzeń?

By wnieść swój wkład w spełnienie marzeń podopiecznych fundacji, wystarczy:
• udzielić wsparcia finansowego na rzecz realizacji marzenia konkretnego, wybranego dziecka;
• udzielić wsparcia rzeczowego, poprzez przekazanie np. laptopa, zjeżdżalni, itp. dla konkretnego marzyciela;
• zamieścić w stopce korespondencji elektronicznej wysyłanej przez siebie informacji o Fundacji Mam Marzenie, zachęcającej do przekazywania 1 % podatku;
• wpisać w rozliczeniu rocznym PIT numer KRS Fundacji Mam Marzenie 0000177137, a w rubryce „informacje uzupełniające” dopisać „Opole”.

Może i nie ma dobrej wróżki, ale wierzymy, że są dobrzy ludzie i dzięki nim w sercu naszych podopiecznych może zagościć radość i wiara w siłę marzeń, a zaraz za nią nadzieja, że jeśli udało się spełnić jedno pragnienie, to może spełni się i inne, to najważniejsze marzenie chorego dziecka i jego rodziny?…

Autorzy tekstu:
Alicja Wołoszczak
Magdalena Lisek
Agnieszka Wojtysiak
 – wolontariuszki Fundacji Mam Marzenie, Oddział Opole

  Ulotka Fundacji Mam Marzenie