MAGIS to spotkanie młodych (18-30 lat) z całego świata zainteresowanych duchowością ignacjańską (Więcej). Jest to okazja do przeżycia przygody na trzech płaszczyznach: indywidualnego rozwoju, relacji z ludźmi i dialogu międzykulturowego.

Chcesz wziąć udział w programie MAGIS? Koniecznie zarezerwuj sobie czas wolny w dniach od 15 do 25 lipca 2016 roku – bezpośrednio przed Światowymi Dniami Młodzieży (Więcej).

Centrum tego wydarzenia jest Jezus Chrystus. Jako uczestnik programu będziesz mógł spotkać się z Nim, doświadczyć Jego miłości oraz nauczyć się dostrzegać Jego obecność w codziennych sytuacjach życiowych.

Jak to wygląda w praktyce?

Program składa się z trzech części:

 1. Wspólne spotkanie młodzieży z całego świata
 2. Ignacjańskie Eksperymenty w małych grupach (Więcej)
 3. Podsumowanie

GDZIE i KIEDY?

 • 15-17 lipca 2016 – wspólny początek w Łodzi
  To tu miały miejsce pierwsze objawienia św. s. Faustyny. Trudno więc wyobrazić sobie miejsce, które lepiej kojarzyłoby się z tematyką Światowych Dni Młodzieży.  Jako uczestnik programu MAGIS, w Łodzi doświadczysz poczucia wspólnoty, spotykając się ze swoimi przyjaciółmi w wierze, którzy przyjadą z całego świata. 16 lipca, razem z innymi będziesz zaproszony na mszę św. z Ojcem Generałem jezuitów Adolfo Nicolasem, którzy skieruje Was na Ignacjańskie Eksperymenty.
 • 17-23 lipca 2016 – Ignacjańskie Eksperymenty
  17 lipca wyruszysz na miejsce Eksperymentu, w którym będziesz uczestniczył. Może to być  jedna z miejscowości w Polsce albo w Czechach, na Słowacji czy na Litwie. W podróży będą Ci towarzyszyć osoby, które wezmą udział w tym samym Eksperymencie, co Ty. (Więcej)
 • 23 – 25 lipca 2016 – podsumowanie połączone z festiwalem w Częstochowie
  W Częstochowie ponownie spotkasz się z młodymi z całego świata. Będzie to czas podsumowania Ignacjańskich Eksperymentów, wspólnego świętowania. Wieczorem odbędzie się „Festiwal Narodów” – prezentacja kultury, języka i talentów uczestników z każdego kraju obecnego na programie MAGIS.
IDEA EKSPERYMENTÓW

Ignacjańskie Eksperymenty to propozycje różnych aktywności, dzięki którym możesz nauczyć się pracować w zespole, doświadczyć wspólnoty, a także gromadzić doświadczenia i poddawać je refleksji. Wszystko po to, by lepiej poznać samego siebie, a dzięki temu zbliżyć się do Chrystusa i ludzi.

Nie od dziś wiadomo, że najskuteczniej człowiek uczy się przez doświadczenie. Dlaczego nie wykorzystać tej zasady w drodze do osobistego i duchowego rozwoju? Więcej magis2016.org/