Kochani Przyjaciele, trwająca wojna w Ukrainie wzbudziła w naszych sercach chęć pomocy i konkretnego działania. Chcemy pomagać i zapraszamy do działania, w które możemy włączyć się wszyscy razem.

 

DA Xaverianum i Jezuicki Ośrodek Formacji i Kultury “Xaverianum” dołącza do pomocy uchodźcom z Ukrainy

 

Form pomocy jest kilka:

 

DUCHOWA:  odpowiadając na zachętę papieża Franciszka, trwajmy na modlitwie i poście w intencji pokoju na świecie. Przyłączcie się na miarę swoich możliwości i w formie jaką uznacie za stosowną.

 

MATERIALNA: Chcemy pomagać uchodźcom, którzy dotarli do Opola. W naszym Ośrodku jest miejsce spotkań dla dzieci i matek. Zapraszamy w każdy piątek w godz. 15:00-18:00. Jeśli chcecie przekazać jakieś zabawki, żywność o długim terminie ważności lub upiec ciasto i nim się podzielić to prosimy się z nami skontaktować. W razie pojawienia się konkretnych potrzeb zwrócimy się do was z prośbą o pomoc. Zbiórka potrwa od piątku 4 marca do odwołania.

 

INNA: Jeśli macie kolegów i koleżanki z Ukrainy, którzy studiują razem z wami na uczelniach opolskich, to pamiętajcie o nich i pomóżcie im dotrzeć do nas, byśmy mogli im udzielić pomocy, jakiej potrzebują. Wszelkie pytania i wątpliwości kierujcie do osób odpowiedzialnych za koordynację naszej akcji: Maria Plota i o. Jacek Drabik SJ

 

Дорогі приятелі та знайомі, як ми всі знаємо в Україні на даний момент триває жахлива війна. Ми не можемо залишатися осторонь, ми хочемо допомогти і всіх запрошуємо приєднатися до нашої спільноти! DA Xaverianum i Єзуїтський центр Формації та Культури “Xaverianum” приєднується до допомоги біженцям з України.

 

Будемо допомагати всім, хто приїхав до Ополя. У нашому центрі формації будемо збирати: їжу, іграшки для дітей, теплі речі, або ж можете приготувати солодощі і принести до нас!!! Ми в свою чергу чекаємо всіх охочих матусь з дітками, кожної п’ятниці від години 15:00 до 18:00 за адресом, що вказаний вище. Хочемо поговорити з вами, підтримати морально та фізично, організуємо ігри для діток та багато іншого. Збирати речі починаємо від 04 березня!!! Усі питання можете скеровувати до організаторів та волонтерів Maria Plota i o. Jacek Drabik SJ.