Warsztaty dla zakochanych i narzeczonych

Celem warsztatów jest umożliwienie lepszego poznania siebie i osoby, z którą pragnę związać swoje życie (cechy osobowości, oczekiwania,pragnienia, opinie, nadzieje, troski); przekazanie rzetelnej wiedzy na temat sakramentu małżeństwa; świadectwo pary prowadzącej, jak można budować więź opartą na miłości, szacunku i dialogu oraz stworzenie warunków do przemyślenia motywów decyzji zawarcia związku sakramentalnego.

Metoda warsztatów polega na pracy w parach (a nie w grupach). Narzeczeni/zakochani spotykają się na 14 kilkunastominutowych randkach tematycznych. Każda randka poprzedzona będzie świadectwem małżonków i księdza, następnie każda para (osobno kobieta, osobno mężczyzna) będą wypełniać różne ankiety, a potem wspólnie dyskutować wokół nich.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie o odbytych warsztatach dla zakochanych i narzeczonych. Dokumenty wymagane do zawarcia Sakramentu Małżeństwa oraz potwierdzające poruszone podczas warsztatów tematy w ramach nauk przedmałżeńskich, narzeczeni pobierają u Proboszcza miejsca w którym będzie spisywany protokół przedmałżeński. Osoby spoza diecezji opolskiej prosimy o zasięgnięcie informacji czy ta forma przygotowania do Sakramentu Małżeństwa jest honorowana w diecezji, z której pochodzą narzeczeni.

Warsztaty NIE OBEJMUJĄ obowiązkowej wizyty w poradni rodzinnej.

Wykaz poradni rodzinnych na terenie diecezji opolskiej znajduje się TUTAJ.

Warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończeniu warsztatów jest uczestnictwo we wszystkich spotkaniach oraz dniu skupienia (zaświadczenie w diecezji opolskiej utrzymuje ważność przez rok). 

Warsztaty poprowadzą państwo Małgorzata i Rafał Laskowie z Maciejowa k/Kluczborka wraz z o. Jackiem Drabikiem SJ. Państwo Laskowie są małżeństwem od ponad 27 lat. Mają 5 dzieci. Pracują w poradni rodzinnej. Pani Małgosia pracuje w szkole, pan Rafał jako kurator sądowy.

Szczegółowe informacje można uzyskać pisząc na adres: jdrabikjezuici.pl. Zapisać się można wpłacając bezzwrotną zaliczkę (50zł) osobiście u o. Jacka – duszpasterza akademickiego  (tel. 607 146 084). Koszt warsztatów w sumie wynosi 150 zł.

Zobacz świadectwa uczestników poprzednich edycji warsztatów.

Najbliższy termin warsztatów:  13-15 marca 2020 [ilość wolnych miejsc: brak]

Dzień skupienia dla narzeczonych 21 marca 2020 [ODWOŁANY!]

Ramowy program warsztatów

PIĄTEK

17.30 – Powitanie, wprowadzenie, rozpoczęcie warsztatów

21.00 – Zakończenie dnia

SOBOTA

9.00 – Wznowienie kolejnego dnia warsztatów

Przerwa na kawę i herbatę

ok. 14.00 – Przerwa/Obiad

Możliwość spowiedzi

15.00 – Ciąg dalszy warsztatów

ok. 20.00 – Zakończenie dnia

NIEDZIELA 

9.00 – Rozpoczęcie ostatniego dnia warsztatów, w programie m.in.:

WYKŁAD NA TEMAT PLANOWANIA RODZINY (CZĘŚĆ TEORETYCZNA)

Przerwa na kawę i herbatę

ok. 13.00 – EUCHARYSTIA

14.00 – Zakończenie

DZIEŃ SKUPIENIA 

9.00 – Rozpoczęcie dnia skupienia

9.15  – Panel “Pytania nieodmiennie towarzyszące miłości” – pytania/odpowiedzi

10.15 – Przerwa na kawę i herbatę

10.45 – Adoracja Najśw. Sakramentu (możliwość spowiedzi/rozmowy z prowadzącymi)

11.30 – Przerwa

12.00 – EUCHARYSTIA

13.00 – Zakończenie dnia skupienia