Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty dla zakochanych i narzeczonych

10 czerwca - 12 czerwca

200zł

Metoda warsztatów polega na pracy w parach (a nie w grupach). Narzeczeni/zakochani spotykają się na 14 kilkunastominutowych randkach tematycznych. Każda randka poprzedzona jest świadectwem małżonków i księdza, następnie każda para (osobno kobieta, osobno mężczyzna) wypełniają różne ankiety, a potem wspólnie rozmawiają/dyskutują wokół nich.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie o odbytych warsztatach dla zakochanych i narzeczonych. Dokumenty wymagane do zawarcia Sakramentu Małżeństwa oraz potwierdzające poruszone podczas warsztatów tematy w ramach nauk przedmałżeńskich, narzeczeni pobierają u Proboszcza miejsca, w którym będzie spisywany protokół przedmałżeński. Osoby spoza diecezji opolskiej prosimy o zasięgnięcie informacji czy ta forma przygotowania do Sakramentu Małżeństwa jest honorowana w diecezji, z której pochodzą narzeczeni.

Warsztaty NIE OBEJMUJĄ obowiązkowej wizyty w poradni rodzinnej.

Wykaz poradni rodzinnych na terenie diecezji opolskiej znajduje się TUTAJ.

Warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończeniu warsztatów jest uczestnictwo we wszystkich spotkaniach. Dzień skupienia można zrobić również w innym miejscu na zaświadczeniu jest miejsce na adnotację o odbyciu takowych z podpisem prowadzącego (zaświadczenie w diecezji opolskiej utrzymuje ważność przez rok). 

Warsztaty poprowadzą państwo Małgorzata i Rafał Laskowie z Maciejowa k/Kluczborka wraz z o. Jackiem Drabikiem SJ. Państwo Laskowie są małżeństwem od ponad 29 lat. Mają 5 dzieci. Pracują w poradni rodzinnej. Pani Małgosia pracuje w szkole, pan Rafał jako kurator sądowy.

Szczegółowe informacje można uzyskać pisząc na adres: jdrabikjezuici.pl. Zapisać się można wpłacając bezzwrotną zaliczkę (50zł) osobiście u o. Jacka – duszpasterza akademickiego (tel. 607 146 084). Koszt warsztatów w sumie wynosi 200 zł.

COVID-19 z uwagi na sytuację epidemiologiczną oraz w trosce o zdrowie własne i innych uczestników warsztatów, prosimy aby zapisane osoby jeśli stwierdzą jakiekolwiek objawy przeziębienia itp. poinformowały o tym przed rozpoczęciem warsztatów i nie brały udziału w zajęciach. Uczestników prosimy o zachowywanie w miarę możliwości dystansu

Zobacz świadectwa uczestników poprzednich edycji warsztatów.

Najbliższy termin warsztatów: 10-12 czerwca 2022 [ilość wolnych miejsc: 15]. UWAGA! Warsztaty odbędą się pod warunkiem, że zapisze się minimum 10 par

Szczegóły

Początek:
10 czerwca
Koniec:
12 czerwca
Koszt:
200zł
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Jezuicki Ośrodek Formacji i Kultury „Xaverianum”
Adres e-mail:
da@xaverianum.pl

Miejsce wydarzenia

Sala Ksawerego
Ojca Józefa Czaplaka 1A
Opole, Opolskie 46-020
+ Google Map
Telefon:
77 454 84 80
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia