AKTUALNOŚCI

15-17 marca 2024: Warsztaty dla zakochanych – kurs przedmałżeński

19/01/2024
Jarosław Studziński

UWAGA! BRAK MIEJSC!

Metoda warsztatów polega na pracy w parach (a nie w grupach). Narzeczeni/zakochani spotykają się na 14 kilkunastominutowych randkach tematycznych. Każda randka poprzedzona jest świadectwem małżonków i księdza, następnie każda para (osobno kobieta, osobno mężczyzna) wypełniają różne ankiety, a potem wspólnie rozmawiają/dyskutują wokół nich.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie o odbytych warsztatach dla zakochanych i narzeczonych. Dokumenty wymagane do zawarcia Sakramentu Małżeństwa oraz potwierdzające poruszone podczas warsztatów tematy w ramach nauk przedmałżeńskich, narzeczeni pobierają u Proboszcza miejsca, w którym będzie spisywany protokół przedmałżeński. Osoby spoza diecezji opolskiej prosimy o zasięgnięcie informacji czy ta forma przygotowania do Sakramentu Małżeństwa jest honorowana w diecezji, z której pochodzą narzeczeni.

Warsztaty NIE OBEJMUJĄ obowiązkowej wizyty w poradni rodzinnej.

Warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończeniu warsztatów jest uczestnictwo we wszystkich spotkaniach. Dzień skupienia można zrobić również w innym miejscu na zaświadczeniu jest miejsce na adnotację o odbyciu takowych z podpisem prowadzącego (zaświadczenie w diecezji opolskiej utrzymuje ważność przez rok).

Warsztaty poprowadzą państwo Małgorzata i Rafał Laskowie z Maciejowa k/Kluczborka wraz z o. Jarkiem Studzińskim SJ. Państwo Laskowie są małżeństwem od ponad 29 lat. Mają 5 dzieci. Pracują w poradni rodzinnej. Pani Małgosia pracuje w szkole, pan Rafał jako kurator sądowy.

Szczegółowe informacje można uzyskać pisząc na adres: jarek@jesuits.net

Zapisać się można wpłacając bezzwrotną zaliczkę (50zł) osobiście u o. Jarka – duszpasterza akademickiego (tel. 607 146 084).
Koszt warsztatów w sumie wynosi 250 zł.
i wypełniając formularz:
https://forms.gle/nqecM1hi5vLE8vwc9

Najbliższy termin warsztatów: 15 – 17 marca 2024

Ramowy program warsztatów

PIĄTEK

17.30 – Powitanie, wprowadzenie, rozpoczęcie warsztatów

21.00 – Zakończenie dnia

SOBOTA

9.00 – Wznowienie kolejnego dnia warsztatów

Przerwa na kawę i herbatę

ok. 14.00 – Przerwa/Obiad

Możliwość spowiedzi

15.00 – Ciąg dalszy warsztatów

ok. 20.00 – Zakończenie dnia

NIEDZIELA

9.00 – Rozpoczęcie ostatniego dnia warsztatów, w programie m.in.:

WYKŁAD NA TEMAT PLANOWANIA RODZINY (CZĘŚĆ TEORETYCZNA)

Przerwa na kawę i herbatę

ok. 12.30 – EUCHARYSTIA

13.30 – Zakończenie