Grupy

Zespół DA Xaver ma już długą historię. Praktycznie istnieje od powstania jezuickiego duszpasterstwa akademickiego w Opolu. Trudno sobie wyobrazić DA bez zespołu muzycznego… kolejne pokolenia z większym lub mniejszym natężeniem tworzyły ten niepowtarzalny klimat naszych liturgii i nie tylko.

Śpiewasz… grasz na instrumentach… albo chcesz śpiewać chwaląc Pana i w ten sposób ubogacać nasze niedzielne i czwartkowe liturgie, to zapraszamy by dołączyć i spróbować swoich sił

Grupa męska! Liturgia nie jest wcale taka straszna jak się wydaje… zapraszamy wszystkich panów, obeznanych ze służbą przy ołtarzu oraz tych, którzy nie mają o niej żadnego pojęcia.

Interesuje cię Biblia i jej tajemnice!

Chcesz zrozumieć sens biblijnego przesłania i odnieść je do swojego życia…

Osobiście spotkać Jezusa dzięki Ewangelii

I tak powoli doszedł do poznania różnych duchów, które w nim działały – jednego szatańskiego, drugiego Bożego (św. Ignacy Loyola)

Duchy Ignacego, czyli spotkania z duchowości ignacjańskiej.  Konferecja, Medytacja ignacjańska. Szukanie i znajdowanie Boga w codzienności.

Modlitwa w ciszy…

Kontakt ze Słowem!

Pomaganie innym wnosi wiele dobrego w nasze życie. Umożliwia rozwój osobowości jak i konkretnych kompetencji. Pomaga wypracować w sobie cechy takie jak sumienność i odpowiedzialność, a także nabyć  cenne umiejętności.

Osoby mające doświadczenie jako wolontariusze przyznają, że taka forma pomocy pozytywnie wpływa na ich samoocenę i poczucie własnej wartości. Pozwala także poczuć się potrzebnym i nawiązać nowe relacje. Z punktu widzenia studenta wolontariat pozwala zdobyć pierwsze doświadczenia.

Wolontariat to także dowód na to, że jesteście ludźmi pracowitymi, ambitnymi i zaangażowanymi, którzy nieodpłatnie angażują się w użyteczne działania, a taki człowiek to prawdziwy skarb!

Grupa charytatywna dopiero się tworzy stanie czekamy na Was i wasze sugestie.