Absolwenci

Absolwent (z łac. absolvens – kończący) – osoba, która ukończyła pewien etap edukacji, ale czy to oznacza, że gdy już ukończysz studia, to Ośrodek Xaverianum nie ma dla Ciebie nic do zaoferowania? Oczywiście, że ma! Tak samo jak studenci, tak też absolwenci biorą aktywny udział w działalności ośrodka.

Nasuwa się zatem pytanie czym lub kim jest grupa absolwentów w Xaverianum? – Jest to grupa osób – absolwentów, którzy uczestniczą w niedziele na Mszy Św. o godz. 9:30, a następnie spotykają się na porannej kawie w kawiarence obok kaplicy ośrodka Xaverianum (wejście B, 2 piętro).

Spotkania przebiegają w luźnej atmosferze, przy przepysznej kawie i ciastku. Uczestniczą w nich absolwenci wraz ze swoimi rodzinami, którzy tworzyli nasze duszpasterstwo za czasów o. Czaplaka, jak i osoby, które niedawno ukończyły studia. Spotkania są wspaniałą okazją do dzielenia się doświadczeniem, poznawania siebie nawzajem oraz miłego spędzenia czasu.

Corocznie, w ramach Dni Xaverianum, w ostatnią sobotę listopada odbywa się Dzień Absolwenta, który jest wspaniałą okazją do spotkania (aby uzyskać więcej informacji napisz: xaverianum.absolwenci@gmail.com).

Serdecznie zapraszamy na każde niedzielne spotkanie oraz do włączenia się i aktywnego udziału
w Dniu Absolwenta.

Osoba odpowiedzialna:
Sebastian Borowy
511 053 307

                                                                                                  Drugą propozycją dla ludzi w wieku 25-35 lat jest Xaver Plus – więcej poniżej…

 XAVER Plus – jezuicka wspólnota postakademicka

Szukasz dla Siebie miejsca w Kościele? Masz między 25-35 lat? Dołącz do nas. Spotkamy się w 2 i 4 piątek miesiąca w ośrodku Xaverianum (wejście B, kaplica na 2p.). Rozpoczniemy spotkanie mszą, a potem zrobimy coś niezwykłego. spróbujemy stworzyć wspólnotę od podstaw: plan, tematyka spotkań, kształt spotkań. Zapraszamy Cię do tworzenia wspólnoty.