AKTUALNOŚCI

DA Xaver: mała rada

26/09/2023
Jarosław Studziński

MAŁA Rada XAVER

  1. RADZI

Duszpasterz i odpowiedzialni za swoje sektory potrzebują rady przy wielu pomysłach. „Czucie” duszpasterstwa i ocena jego aktualnej sytuacji to ważny głos, który pomoże dostrzec czy inicjatywa ma sens. Nie ogranicza się tylko do oceny, ale proponuje kreatywne rozwiązania i alternatywy.

  • PRACUJE (odpowiedzialności)

Zespół muzyczny, social media, promocja, nasza salka, koordynowanie wydarzeń, wyjazdy, troska o nowych i stałych członków DA  i jeszcze więcej – jest dużo możliwości działania.

  • TOWARZYSZY

Wsparcie w podejmowaniu odpowiedzialności to istotna posługa. Chodzi tu o to, żeby osoby włączające się w działalność DA miały z kim podzielić się sukcesami, porażkami, przeżyć radość. Zagaduje osoby w DA, pyta co u nich, czy nie potrzeba im wsparcia ze strony DA.

  • INTEGRUJE

Nie wszyscy członkowie DA XAVER mogą być codziennie w DA. Dlatego ważny jest przepływ informacji, wrażliwość na przejawy niezdrowej rywalizacji, nieporozumień, troska o wspólne spotkania i akcje. Dostrzega potrzeby i proponuje inicjatywy. Włącza wszystkich członków DA w inicjatywy i wydarzenia. Troska o nowych w DA.

  • DOCENIA I DAJE FEEDBACK

Budowanie kultury doceniania i feedbacku to cel, który pozostał po FORUM Liderów 2022. Nie waha się chwalić i doceniać wysiłki. Stara się dawać konstruktywny feedback doceniający starania i mocne strony, ale nienaiwny, pomagający dostrzec słabości.

  • DBA O BEZPIECZEŃSTWO

Promuje kulturę bezpieczeństwa w DA. Wsłuchuje się w to co mówią ludzie. Zwraca uwagę na wszelkie przejawy przemocy. Ma świadomość komu i jak należy to zgłosić.

MASZ RACJĘ! – TO SĄ ZADANIA NIE TYLKO MAŁEJ RADY
– TWOJA RADA I POMOC, WSPARCIE TO JEST COŚ NA CO WSZYSCY CZEKAMY. BĄDŹ AKTYWNYM UCZESTNIKIEM DA XAVER!