Kurs przedmałżeński

Warsztaty dla zakochanych i narzeczonych

Metoda warsztatów polega na pracy w parach (a nie w grupach). Narzeczeni/zakochani spotykają się na 14 kilkunastominutowych randkach tematycznych. Każda randka poprzedzona jest świadectwem małżonków i księdza, następnie każda para (osobno kobieta, osobno mężczyzna) wypełniają różne ankiety, a potem wspólnie rozmawiają/dyskutują wokół nich.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie o odbytych warsztatach dla zakochanych i narzeczonych. Dokumenty wymagane do zawarcia Sakramentu Małżeństwa oraz potwierdzające poruszone podczas warsztatów tematy w ramach nauk przedmałżeńskich, narzeczeni pobierają u Proboszcza miejsca, w którym będzie spisywany protokół przedmałżeński. Osoby spoza diecezji opolskiej prosimy o zasięgnięcie informacji czy ta forma przygotowania do Sakramentu Małżeństwa jest honorowana w diecezji, z której pochodzą narzeczeni.

Warsztaty NIE OBEJMUJĄ obowiązkowej wizyty w poradni rodzinnej.

Wykaz poradni rodzinnych na terenie diecezji opolskiej znajduje się

Wykaz poradni rodzinnych na terenie diecezji opolskiej znajduje się

Warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończeniu warsztatów jest uczestnictwo we wszystkich spotkaniach. Dzień skupienia można zrobić również w innym miejscu na zaświadczeniu jest miejsce na adnotację o odbyciu takowych z podpisem prowadzącego (zaświadczenie w diecezji opolskiej utrzymuje ważność przez rok). 

Warsztaty poprowadzą państwo Małgorzata i Rafał Laskowie z Maciejowa k/Kluczborka wraz z o. Jarkiem Studzińskim SJ. Państwo Laskowie są małżeństwem od ponad 29 lat. Mają 5 dzieci. Pracują w poradni rodzinnej. Pani Małgosia pracuje w szkole, pan Rafał jako kurator sądowy.

Szczegółowe informacje można uzyskać pisząc na adres: jarek@jesuits.net. Zapisać się można wpłacając bezzwrotną zaliczkę (50 zł) osobiście u o. Jarosława – duszpasterza akademickiego (tel. 607 146 084). Koszt warsztatów w sumie wynosi 250 zł.

COVID-19 z uwagi na sytuację epidemiologiczną oraz w trosce o zdrowie własne i innych uczestników warsztatów, prosimy aby zapisane osoby jeśli stwierdzą jakiekolwiek objawy przeziębienia itp. poinformowały o tym przed rozpoczęciem warsztatów i nie brały udziału w zajęciach.