Kurs przedmałżeński

Najbliższa edycja: wiosna 2025

Warsztaty dla zakochanych i narzeczonych
UWAGA! Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Metoda warsztatów polega na pracy w parach (a nie w grupach). Narzeczeni/zakochani spotykają się na 14 kilkunastominutowych randkach tematycznych. Każda randka poprzedzona jest świadectwem małżonków i księdza, następnie każda para (osobno kobieta, osobno mężczyzna) wypełniają różne ankiety, a potem wspólnie rozmawiają/dyskutują wokół nich.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie o odbytych warsztatach dla zakochanych i narzeczonych. Dokumenty wymagane do zawarcia Sakramentu Małżeństwa oraz potwierdzające poruszone podczas warsztatów tematy w ramach nauk przedmałżeńskich, narzeczeni pobierają u Proboszcza miejsca, w którym będzie spisywany protokół przedmałżeński. Osoby spoza diecezji opolskiej prosimy o zasięgnięcie informacji czy ta forma przygotowania do Sakramentu Małżeństwa jest honorowana w diecezji, z której pochodzą narzeczeni.

Warsztaty NIE OBEJMUJĄ obowiązkowej wizyty w poradni rodzinnej.

Wykaz poradni rodzinnych na terenie diecezji opolskiej znajduje się

Wykaz poradni rodzinnych na terenie diecezji opolskiej znajduje się

Warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończeniu warsztatów jest uczestnictwo we wszystkich spotkaniach. Dzień skupienia można zrobić również w innym miejscu na zaświadczeniu jest miejsce na adnotację o odbyciu takowych z podpisem prowadzącego (zaświadczenie w diecezji opolskiej utrzymuje ważność przez rok). 

Warsztaty poprowadzą państwo Małgorzata i Rafał Laskowie z Maciejowa k/Kluczborka wraz z o. Jarkiem Studzińskim SJ. Państwo Laskowie są małżeństwem od ponad 29 lat. Mają 5 dzieci. Pracują w poradni rodzinnej. Pani Małgosia pracuje w szkole, pan Rafał jako kurator sądowy.

Szczegółowe informacje można uzyskać pisząc na adres: jarek@jesuits.net. Zapisać się można wpłacając bezzwrotną zaliczkę (50 zł) osobiście u o. Jarosława – duszpasterza akademickiego (tel. 607 146 084). Koszt warsztatów w sumie wynosi 250 zł.

i wypełniając formularz:

Ramowy program warsztatów
PIĄTEK
17.30 – Powitanie, wprowadzenie, rozpoczęcie warsztatów
21.00 – Zakończenie dnia
SOBOTA
9.00 – Wznowienie kolejnego dnia warsztatów
Przerwa na kawę i herbatę
ok. 14.00 – Przerwa/ObiadMożliwość spowiedzi
15.00 – Ciąg dalszy warsztatówok.
20.00 – Zakończenie dnia
NIEDZIELA
9.00 – Rozpoczęcie ostatniego dnia warsztatów, w programie m.in.:WYKŁAD NA TEMAT PLANOWANIA RODZINY (CZĘŚĆ TEORETYCZNA) Przerwa na kawę i herbatę 
ok. 12.30 – EUCHARYSTIA
13.30 – Zakończenie